Czech Girls Team

14.04.2016 08:51

V rámci letošního Prague Youth Rugby Festivalu 2016 se v rámci kategorie U12 opět představil tým složený výhradně z dívek: Czech Girls Team. Za tento tým nastoupily dívky z Petrovic, Tatry, Sparty a Olympu. V některých zápasech si za dívčí tým zahrály také dívky ze zahraničních klubů (Německo).

 
Slečny se v jinak chlapecké konkurenci vůbec neztratili.  Po trochu vlažném začátku, kdy byla patrná nesehranost dívek, které spolu hrály mnohdy poprvé, se do toho dívky pustily a překvapovaly jednoho soupeře za druhým. 2. místem v základní skupině si slečny zajistily postup do vyšší výkonostní skupiny. Tam pak narazily na velmi silné soupeře, kteří byli schopni využít své výškové a hmotnostní převahy. Dívky musely mnohdy zdvojovat i ztrojovat skládky a tím se soupeřům otvíraly možnosti zaútočit do prořídlé obrany. Soupeři sice byly nad síly dívek, ale předvedenou hrou si slečny zajistily velké sympatie v publiku. Nejeden trenér je pak dával za vzor svým svěřencům. V bojích o umístění pak dívky svedly ještě dva zápasy, kdy uhrály velmi ceněnou remízu s ambiciózním týmem Kieva a zcela rozdrtili německý tým. Výsledné 10. místo z 24 týmů je v nabyté konkurenci velmi pěkným výsledkem. 
 
Děvčata si hru a společně strávený den velmi užila a při loučení došlo i na slzy. Jejich bojovný výkon  a předvedená hra byla pěknou reklamou na dívčí rugby v Čechách.
 
V budoucnu bychom takovému dívčímu týmu opatřili také dívčího soupeře, což by jistě dívky ocenily. 
 
Rugby hrej
 
Albert Pražák a Milan Slavíček